Domov pro seniory Teplice

Virtuální prohlídka domova

Nově jsme pro vás připravili virtuální prohlídku. Podívejte se, jak to v našem domově vypadá.

virtuální prohlídka domova pro seniory

Seniorcentrum Pohoda se nachází v klidné části města Dubí u Teplic, 20km od krajského města Ústí nad Labem. Je dostupné i lidem žijícím v Praze, kteří to k nám mají po dostavění dálnice D8 pouhých 93km, necelou hodinku cesty.

Poskytujeme sociální a pečovatelské služby v rodinném prostředí v bezbariérové čtyřpatrové budově. Naší hlavní myšlenkou je důstojné a kvalitní prožití plnohodnotného stáří na principu individuálního přístupu ke každému, a to jak k aktivním seniorům, tak k těm, kteří potřebují neustálý dohled a péči kvalifikovaného ošetřujícího personálu.

Náš komplex skýtá rozsáhlou zahradu s chovným rybníkem s kapry a kachnami, dančí rozlehlou oborou, procházkovými cestami, zastřešeným altánem a parkovištěm pro rodinné příslušníky našich uživatelů.

Nabízíme jednolůžkové byty s pečovatelskou službou pro aktivnější seniory, kteří potřebují dopomoc při úklidu domácnosti, donášce stravy, zajištění léků, ošetřovacích úkonů nebo pouze dohled nad všemi činnostmi, abychom zajistili jejich bezpečí a pohodu.

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích

Ubytování pro seniory v Teplicích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a možností balkonu s výhledem do přírody.

K dispozici máme také jednolůžkové pokoje s pečovatelskou službou ⇒⇒

 • všechny pokoje jsou vybavené nábytkem, polohovatelnými lůžky, signalizační technikou pro okamžité přivolání odborného ošetřovatelského týmu, předsíň, satelitní TV, možnost bezplatného WIFI připojení
 • každý pokoj má svou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou
 • na patře se nachází společná terasa s markýzou a jídelnička

Využít můžete také bytové jednotky s pečovatelskou službou pro aktivnější seniory, kteří potřebují pomoc při zajištění stravy, úklidu domácnosti, jednání s úřady, zajistit ošetřovatelskou péči, nebo chtějí využít našich komfortních rehabilitačních wellness služeb.

Adaptace klienta

První, co rodinní příslušníci v rámci přijetí zájemce řeší je, na jakém pokoji bude klient ubytován.

Téměř pravidelně slyšíme otázky, zda by bylo možné ubytování na jednolůžkovém pokoji, a odůvodnění takového přání bývají shodná. Přeje si soukromí, není zvyklý na společnost, neshodne se spolubydlícím, nebo že se nepřizpůsobí.

Individuálně lze zajistit tzv. „prozatimní“ jednolůžkový pokoj za předpokladu, že se po adaptaci klienta na nové prostředí sestěhuje na pokoj dvoulůžkový.

Proč dvoulůžkový pokoj

Při rozhodování je nutné přijmout fakt, že klient opouští svůj domov, kde se nemusel nikomu a ničemu podřizovat, což je tedy něco jiného, než bydlet společně s dalšími klienty Domova se zvláštním režimem.

Můžeme Vás ujistit, že naši zaměstnanci mají letité zkušenosti s poskytováním sociální pobytové služby pro osoby s demencí a vědí, že samota patří mezi negativní projevy emočního prožívání nemocného.

Ubytování pro seniory v Teplicích pomáhá proti samotě

Samota je příjemná, ale nesmí trvat dlouho, pak se objeví projevy úzkosti, smutku a frustrace, které vedou ke ztrátě chuti do života. Naopak, z přítomnosti druhých klient profituje. Proto přítomnost druhé osoby v denních i nočních hodinách považujeme za pozitivní faktor při péči o osoby s demencí.

Ubytování v jednolůžkových pokojích

Pro naše klienty jsme v roce 2019 postavili nový dům s pečovatelskou službou. V domě jsou nové, samostatné bytové jednotky s pečovatelskou službou. Momentálně máme volné byty s pečovatelskou službou a přijímáme rezervace.

Jedná se o luxusní jednolůžkové byty – garsoniéry s vlastním sociálním zařízením a balkonem s možností využití pečovatelských služeb.

Vybavení bytů:

 • Polohovatelná postel, stolek k lůžku
 • Šatní skříň
 • Satelitní TV, možnost WIFI připojení
 • Sociální zařízení – bezbariérový sprchový kout a WC s madly
 • Možnost dovybavení vlastním nábytkem

Stravování

Naše vlastní moderní kuchyně zajišťuje celodenně chutné a rozmanité stravování pro seniory. Kvalitní a vyvážené pokrmy jsou servírovány 5x denně.

Zapojili jsme se do programu Bon Appetit, který přináší klientům větší radost z jídla. Vaříme bez dochucovadel a snižujeme spotřebu soli.

Na stravování seniorů v centru Pohoda odborně dohlíží nutriční specialista, ve spolupráci s lékařem a nutriční sestrou. Specificky vytvořená jídelna je multismyslovou místností čalouněnými židlemi, obslužným pultem s kávovarem i pitným režimem a stimuluje smysly kladnými emocemi při společném stolování.

Stravování seniorů má svá specifika, musí být pestré, vyvážené, s přiměřenými porcemi a pravidelné. Je potřebné hlídat jejich režim a pomáhat seniorům, kteří potřebují individuální pomoc.

VIP obědy

Každý měsíc u nás probíhají VIP obědy. Podávám speciální menu o čtyřech chodech, vždy zaměřené na nějakou světovou kuchyni. Nádherné stolování v krásném prostředí a vždy podávané kvalitní suroviny. Obsluha klientů, výběr z alkoholických i nealkoholických nápojů, předkrm, polévka, hlavní chod, zakončené vždy moučníkem a kávou.

Seniorcentrum Pohoda: Naše centrum

Pečovatelské služby

 • pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu – dopomoc s oblékáním aj..
 • pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu – pomoc při koupání, ranní a večerní hygieně, výměně inkontinentních pomůcek
 • poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy – donáška jídla 5x denně z vlastní kuchyně přilehlého objektu – výběr ze dvou hlavních jídel
 • pomoc při zajištění chodu domácnosti – úklid domácnosti, praní prádla, nákupy
 • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím – kulturně společenské aktivity a denní aktivity v Seniorcentru Pohoda (trénování paměti, soutěže, tvorba výrobků, zpívání, besedy, kulturní vystoupení..aj.), doprovod či doprava na kulturní aktivitu v přilehlých obcích
Seniorcentrum Pohoda: Naše služby

Zdravotně – ošetřovatelské služby

 • zprostředkování kontaktu s praktickým i odborným lékařem, vyzvednutí receptů a zdravotních poukazů
 • podávání léků
 • provádění ošetřovatelských úkonů – převazy, aplikace inzulinu, odběry aj…

Domov pro seniory Teplice

Rehabilitační služby – možnost využití wellness

 • cvičení jednotlivce – mobilizace, stabilizace, nácvik chůze
 • perličkové koupele
 • Kneippovy lázně
 • Cvičení v bazénu
 • Masáže
 • Rašelinové zábaly
 • Bazální stimulace
 • Motomed

Zahrada

Venkovní prostory domova pro seniory tvoří krásná rozlehlá zahrada a přírodní park.

Rozhlehlá zahrada v okolí Seniorcentra Pohoda byla pečlivě vytvořena architekty s velkou pozorností na detaily.

Pro psychiku seniorů je velmi důležité, aby neztratili kontakt s přírodou. To je důvod, proč venkovní prostory domova pro seniory obsahují také turistické stezky, které spojují dům s přírodním parkem. V parku chováme daňky, které naši senioři rádi krmí.

Na pozemku jsme vytvořili také domácí zahradu, kde mohou obyvatelé trávit svůj volný čas prací na zeleninových záhoncích. Můžete si také vytvořit vlastní zahradu s květinami a bylinkami podle svých představ.

Velká pergola nabízí dostatek prostoru pro slavnosti. Tam si mohou obyvatelé také sednout na hru nebo si jen tak povídat.

Kromě toho přímo před domovem pro seniory najdete velmi oblíbený rybník obklopený lavičkami a krásnou vegetací.  Tam si mohou obyvatelé užívat přírody a jednoduše „nechat svou mysl bloudit“. Pokud chcete, můžete také rybařit a lovit kapry v rybníku.

Nejčastější důvody, proč si klienti vybírají náš domov

 • rodinná atmosféra – senioři jsou denně v kontaktu s dětskou skupinou, kterou tvoří děti našich zaměstnanců
 • častý kontakt se zvířaty – vlastní canisterapeutický pes, kočka pro felinoterapii, obora s daňky v rozlehlé zahradě
 • možnost zahradničení na naší zahradě – pěstujeme maliny, jahody, zeleninu, bylinky
 • okrasná zahrada s altánem, vlastní kavárna, bazén
 • balkón v každém pokoji
 • televize se satelitním vysíláním a internetové připojení na pokoji
Seniorcentrum Pohoda: Naše služby

Nezávazná rezervace

Pokud máte zájem o místo v našem domově, vyplňte prosím níže uvedený kontaktní formulář.

Po odeslání vás osloví naše sociální pracovnice a dojedná s vámi bližší informace a podmínky.

  virtuální prohlídka

  Virtuální prohlídka

  Nově jsme pro vás připravili také virtuální prohlídku. Prohlédněte si celý domov, jako byste tu byli osobně.