Ubytování v pokojích

Dvoulůžkové pokoje

Ubytování pro seniory v Teplicích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a možností balkonu s výhledem do přírody.

K dispozici máme také jednolůžkové pokoje s pečovatelskou službou ⇒⇒

  • všechny pokoje jsou vybavené nábytkem, polohovatelnými lůžky, signalizační technikou pro okamžité přivolání odborného ošetřovatelského týmu, předsíň, satelitní TV, možnost bezplatného WIFI připojení
  • každý pokoj má svou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou
  • na patře se nachází společná terasa s markýzou a jídelnička

Využít můžete také bytové jednotky s pečovatelskou službou pro aktivnější seniory, kteří potřebují pomoc při zajištění stravy, úklidu domácnosti, jednání s úřady, zajistit ošetřovatelskou péči, nebo chtějí využít našich komfortních rehabilitačních wellness služeb.

Adaptace klienta

První, co rodinní příslušníci v rámci přijetí zájemce řeší je, na jakém pokoji bude klient ubytován.

Téměř pravidelně slyšíme otázky, zda by bylo možné ubytování na jednolůžkovém pokoji, a odůvodnění takového přání bývají shodná. Přeje si soukromí, není zvyklý na společnost, neshodne se spolubydlícím, nebo že se nepřizpůsobí.

Individuálně lze zajistit tzv. „prozatimní“ jednolůžkový pokoj za předpokladu, že se po adaptaci klienta na nové prostředí sestěhuje na pokoj dvoulůžkový.

Proč dvoulůžkový pokoj

Při rozhodování je nutné přijmout fakt, že klient opouští svůj domov, kde se nemusel nikomu a ničemu podřizovat, což je tedy něco jiného, než bydlet společně s dalšími klienty Domova se zvláštním režimem.

Můžeme Vás ujistit, že naši zaměstnanci mají letité zkušenosti s poskytováním sociální pobytové služby pro osoby s demencí a vědí, že samota patří mezi negativní projevy emočního prožívání nemocného.

Ubytování pro seniory v Teplicích pomáhá proti samotě

Samota je příjemná, ale nesmí trvat dlouho, pak se objeví projevy úzkosti, smutku a frustrace, které vedou ke ztrátě chuti do života. Naopak, z přítomnosti druhých klient profituje. Proto přítomnost druhé osoby v denních i nočních hodinách považujeme za pozitivní faktor při péči o osoby s demencí.

Ubytování v jednolůžkových pokojích

Pro naše klienty jsme v roce 2019 postavili nový dům s pečovatelskou službou. V domě jsou nové, samostatné bytové jednotky s pečovatelskou službou. Momentálně máme volné byty s pečovatelskou službou a přijímáme rezervace.

Jedná se o luxusní jednolůžkové byty – garsoniéry s vlastním sociálním zařízením a balkonem s možností využití pečovatelských služeb.

Vybavení bytů:

  • Polohovatelná postel, stolek k lůžku
  • Šatní skříň
  • Satelitní TV, možnost WIFI připojení
  • Sociální zařízení – bezbariérový sprchový kout a WC s madly
  • Možnost dovybavení vlastním nábytkem