Prosím o pozornost:

Prosíme všechny rodinné příslušníky, aby vždy při vstupu do areálu hlásili na recepci svůj příchod ( klienti budovy A a budovy B). V rámci bezpečnosti našich klientů, žádáme o dodržování tohoto pravidla.

Oznamujeme, že od 30.10.2023 bude ukončen provoz dětské skupiny v Seniorcentru Pohoda.

Pokud máte zájem o místo v Seniorcentru Pohoda, prosíme o vyplnění žádosti. Stáhnout si ji můžete zde:

Seniorcentrum POHODA budova A, B

Seniorcentrum Pohoda se nachází v klidné části města Dubí u Teplic, 20km od krajského města Ústí nad Labem. Je dostupné i lidem žijícím v Praze, kteří to k nám mají po dostavění dálnice D8 pouhých 93km, necelou hodinku cesty.

Poskytujeme sociální a pečovatelské služby v rodinném prostředí v bezbariérové čtyřpatrové budově. Naší hlavní myšlenkou je důstojné a kvalitní prožití plnohodnotného stáří na principu individuálního přístupu ke každému, a to jak k aktivním seniorům, tak k těm, kteří potřebují neustálý dohled a péči kvalifikovaného ošetřujícího personálu.

Náš komplex skýtá rozsáhlou zahradu s chovným rybníkem s kapry a kachnami, dančí rozlehlou oborou, procházkovými cestami, zastřešeným altánem a parkovištěm pro rodinné příslušníky našich uživatelů.

Nabízíme jednolůžkové byty s pečovatelskou službou pro aktivnější seniory, kteří potřebují dopomoc při úklidu domácnosti, donášce stravy, zajištění léků, ošetřovacích úkonů nebo pouze dohled nad všemi činnostmi, abychom zajistili jejich bezpečí a pohodu.

Domov pro seniory hotelového typu – nově budova C

Domov pro seniory hotelového typu v přírodní lokalitě na okraji města Teplice, jehož hlavními přednostmi jsou bezpečnost, pohodlí a rodinné prostředí. Klidný krajinný ráz areálu, luxusní, moderní vybavení a mnoho dalších prvků zajistí nadstandardní bydlení s profesionální péčí.


Areál je díky technologiím připraven pro klienty vyžadující luxus, servis a bezpečnost, pro kvalitně strávený čas a radost z každého dne.

Nabízíme možnost využití zahradního komplexu s kavárnou, terasou, chovným rybníkem s kapry a kachnami, daňčí rozlehlou oborou, procházkovými cestami, zastřešeným altánem a parkovištěm.

Multidisciplinární tým – (odborných lékařů a zdravotních sester – urologie, psychiatrie, psychologie atd.,odborníků sociální práce a přímé péče) se stará o kvalitu poskytované zdravotní a přímé péče.

Služby

Domov pro seniory:  pro seniory od 65 let věku, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu věku či zdravotnímu stavu a potřebují pravidelnou pomoc druhé osoby.

Domov se zvláštním režimem: pro osoby nad 50 let věku, kteří trpí Alzheimerovou, stařeckou a ostatními typy demencí, kteří mají sníženou schopnost z důvodu těchto onemocnění a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Odborné sociální poradenství: pro seniory a rodinné příslušníky, kteří potřebují pomoc, podporu, poradenství v otázce poruch kognitivních funkcí – Alhzheimerova choroba a jiné typy demencí, diagnostiku (testování) kognitivních funkcí, pomoc při řešení příspěvku ne péči a jiných dávek sociálních služeb

Poslední články

Seniorcentrum POHODA se nachází v severozápadních Čechách, na klidném okraji města Dubí, nedaleko lázeňského města Teplice, v krásném prostředí uprostřed přírody.

Naše Seniorcentrum je vzdáleno 90 km od Prahy a 45 km od Drážďan.

Kapacita Seniorcentra činí DZR 28 lůžek a DPS 70 lůžek.
Dům je bezbariérový s přímým vstupem do zahrad a do prostorných teras.

Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (koupelnou a WC), dále samostatným balkónem, satelitní TV, telefonem, přístrojem pro zpětné volání a také internetovým (wi-fi) připojením.

Jídelna Seniorcentra s hudbou a kapacitou 100 míst se nachází v přízemí domu.
Moderní kuchyně zaručuje našim klientům chutné a rozmanité pokrmy, a to 5x denně, které se podávají v celodenním bufetu.

Velmi velký důraz na kladen na spojení domova s přírodou. Procházkové cesty jsou kolem domu umístěny tak, aby mohl klient odkudkoli pozorovat přírodu. Nachází se zde také dančí obora. Náš klient si může také nachytat koi-kapry v jezírku, nebo si vytvořit svou vlastní zahradu. V naší zahradě si klienti mohou vypěstovat květiny nebo bylinky ve vyvýšených záhonech.

Klientům našeho Seniorcentra je dále k dispozici wellness centrum a také prostorná centrální společenská místnost s krbem.

Na každém patře se nachází ošetřovna a společenská místnost s malou kuchyní pro nezbytné občerstvení.

Přijetí do našeho domova je jednodušší, než napočítat do tří. První krok je podání jednoduché žádosti. S dalšími kroky vám pomohou naši pracovníci.

Nové služby:

Artterapie

Slavnostní večeře s rodinou

Poslání

Posláním Seniorcentra Pohoda je prožití důstojného života s komplexní sociálně-zdravotní péčí. Klademe velký důraz na spojení seniorů s přírodou, nádherná okolní krajina nám pomáhá k vytvoření nového „domova“ pro naše uživatele. Dlouholeté zkušenosti zaměstnanců garantují našim uživatelům zajištění péče na vysoké úrovni, orientované na individuální potřeby každého z klientů.

Úzce spolupracujeme s rodinnými příslušníky, kteří nám pomáhají vytvářet pro naše uživatele podnětné prostředí pro nový domov svého příbuzného, vytváříme s nimi individuální plány pro kvalitní péči a podporu.